الوپیک اولین دوره‌ی رقابت‌های چوگان «جام الوکاپ» را برگزار می‌کند

فینال اولین دوره‌ی مسابقات چوگان جام الوکاپ هفتم تیرماه در باشگاه چوگان و سوارکاری قصر فیروزه (شهدا) برگزار می‌‌شود. شرکت الوپیک، حامی اصلی اولین دوره‌ی مسابقات چوگان است.

 الوپیک اولین دوره‌ی رقابت‌های چوگان «جام الوکاپ» را برگزار می‌کند

الوکاپ اتفاقی نو در ورزش چوگان است و دمیده‌شدن جانی تازه به کالبد گوی و میدان را نوید می‌دهد.

برگزاری اولین مسابقات الوکاپ اتفاقی مهم در عرصه‌ی ورزش چوگان این سال‌ها است. ورزش چوگان، اگرچه جزو سنت‌های دیرینه‌ی ایرانیان به شمار می‌رود، اما برای دهه‌ها در ایران مهجور مانده‌ بود؛ بااین‌حال تلاش‌های چند سال اخیر برای معرفی و احیای این ورزش کهن در حال ثمردادن است؛ به‌صورتی‌که این روزها توجه بیشتر به این ورزش را شاهد هستیم و جام الوکاپ نمونه‌ای از آن است. می‌توان گفت جام الوکاپ راهی نو در پیش روی این بازی باستانی باز می‌کند.

پس از ثبت جهانی ورزش چوگان (Polo) به‌نام ایران در سازمان یونسکو در سال گذشته، توجه کسب‌وکارهای موفقی، از جمله الوپیک، به عرصه‌ی چوگان را باید به فال نیک گرفت. الوپیک، به‌پشتوانه‌ی جمعیت میلیونی کاربران خود، می‌تواند با برگزاری جام الوکاپ سهمی بسیار در زنده‌کردن این بازی داشته ‌باشد.

شرکت الوپیک، استارتاپی است که حمایت از چوگان و برگزاری جام الوکاپ را بهانه‌ای کرده ‌است که این ورزش تاریخی را بهتر معرفی کند.

الوپیک هدف از برگزاری دوره مسابقات الوکاپ را معرفی این ورزش باستانی به جوانان و به‌ویژه کاربران فضای دیجیتال ایران دانسته و به‌همین بهانه، از آنان دعوت کرده‌است که از نزدیک این مسابقات را دنبال کنند؛ همچنین الوپیک از کسب‌وکارهای موفق و مستقر در تهران و گروهی از کارآفرینان کشور دعوت کرده‌است تا در این دوره مسابقات شرکت کنند. این دوره از مسابقات الوکاپ میزبان سفیران کشورهای مختلف، صاحبان برندهای معتبر ایرانی و خارجی، مدیران ارشد بانک‌های دولتی و خصوصی نیز خواهد بود.

گفتنی است که علاوه‌بر الوپیک، شرکت‌های لامارتینا، درسا، ایلیو، هپی لایف، بهنود، بامارو، دماوند، اردیبهشت، بن مانو، دلاتو، دنون، نماشا، مزبار و همچنین «اخبار رسمی» در حمایت از این دوره از مسابقات الوکاپ نقش داشته‌اند.

در این دوره از مسابقات الوکاپ چهار تیم مطرح «کاسپین فرح‌آباد»، «ذوالفقار»، «نقش جهان نیروی زمینی» و «کانون چوگان» شرکت می‌کنند. محل برگزاری این مسابقات باشگاه چوگان و سوارکاری قصر فیروزه (شهدا) خواهد بود. این مجموعه و همچنین شرکت الوپیک، حامی رسمی الوکاپ، از ساعت ۱۵ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان این بازی خواهند بود.

 

منبع : زومیت