کانن EOS-1DX Mark III معرفی شد؛ پرچم‌دار کانن با توانایی فوق‌العاده در فیلمبرداری و عکاسی ورزشی

کانن دوربین بسیار سریع ورزشی EOS 1DX Mark III را با قیمت ۶۴۹۹ دلار از ماه آینده عرضه می‌کند.

کانن EOS-1DX Mark III معرفی شد؛ پرچم‌دار کانن با توانایی فوق‌العاده در فیلمبرداری و عکاسی ورزشی

کانن آخرین عضو از خانواده‌ی دوربین‌های بسیار سریع ورزشی از نوع DSLRهای خود را با نام 1DX Mark III رونمایی کرد. دوربین کانن 1DX Mark III قرار است جایگزین 1DX Mark II شود که در سال ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار شد. این کمپانی اولین در آبان‌ماه امسال خبر عرضه‌ی 1DX Mark III را داده بود اما در CES امسال مشخصات کامل آن را رونمایی کرد.

دوربین پرچم‌دار 1DX Mark III به حسگر جدید، سیستم فوکوس خودکار جدید و کنترل تغییر یافته مجهز شده و قرار است با قیمت ۶۴۹۹ دلار از ماه آینده روانه‌ی بازار جهانی شود.

کانن همیشه بهترین و رده‌بالاترین دوربین‌های خود را در سری 1D عرضه می‌کرد و دوربین‌های این سری برای عکاسی حرفه‌ای در استودیوها، رویدادهای ورزشی و مواردی از این دست بکار گرفته می‌شوند.

دوربین 1DX MKIII قادر است در حالت نمایش در منظره‌یاب تا ۱۶ تصویر در ثانیه (نسل دوم ۱۴ فریم می‌گرفت) و در حالت لایو ویو ۲۰ فریم در ثانیه عکاسی کند و در هر دو حالت نیز سیستم فوکوس خودکار و دنبال‌کننده سوژه نیز فعال است.

از نظر مگاپیکسل، این دوربین به حسگر ۲۰.۱ مگاپیکسلی چیزی شبیه به حسگر ۲۰.۲ مگاپیکسلی 1DX Mark II مجهز شده است؛ اما کانن می‌گوید حسگر جدید به فیلتر Low-Pass بهتری مجهز شده که باعث می‌شود تصاویر شارپ‌تری گرفته شود. این حسگر نیز از سیستم فوکوس Dual Pixel بهره می‌‌برد که یکی از بهترین و سریع‌ترین فناوری‌های حال حاضر در دنیای عکاسی است. دوربین 1DX Mark III از ۳٫۸۶۹ نقطه‌ی قابل انتخاب فوکوس خودکار و ۵۲۵ منطقه فوکوس خودکار در لایو ویو بهره می‌برد. این دوربین همچنین از سیستم فوکوس خودکار دنبال کننده روی چشم نیز بهره می‌برد.

کانن در پرچم‌دار تازه وارد خود از پردازنده‌ی جدید Digic X بهره برده که پشتیبانی از بازه‌ی ISO بین ۱۰۰ تا ۱۰۲٫۴۰۰ را فراهم می‌کند. این بازه‌ی ISO قابل گسترش بین ۵۰ تا ۸۱۹٫۲۰۰ نیز خواهد بود. علاوه بر این، سیستم ۱۹۱ نقطه‌ای فوکوس خودکار در منظره‌یاب یک پردازنده‌ی اختصاصی Digic 8 دارد که وظیفه‌ی دنبال کردن سوژه و تشخیص چهره‌ها و سرها را برعهده دارد.

کانن ادعا می‌کند که پردازنده‌ی جدید Digic X قادر است تا ۳.۱ برابر بهتر از پردازنده‌ی Dici 6+ که در 1DX Mark II بکار گرفته بود تصاویر را پردازش کند و بازده‌ی پردازش فوکوس خودکار نیز تا ۳۸۰ بار بهبود یافته است. جالب است بدانید که این پردازنده باعث شده تا دوربین 1DX Mark III توانایی عکاسی ۱۰۰۰ عکس در حالت عکاسی پشت سر هم را فراهم کند که البته برای ذخیره تصاویر در این حالت، نیاز به دو حافظه CFexpress در هر دو درگاه کارت حافظه خواهید بود.

 

منبع : زومیت