IDC: با وجود رشد ۲۸۲ درصدی عرضه گجت‌های پوشیدنی هواوی، بازار در دست اپل است

براساس گزارش IDC، اپل در فصل اول ۲۰۱۹ بیشترین سهم بازار گجت‌های پوشیدنی را از آن خود کرده است ولی آمارها خبر از رشد ۲۸۲ درصدی عرضه محصولات پوشیدنی هواوی می‌دهند.

IDC: با وجود رشد ۲۸۲ درصدی عرضه گجت‌های پوشیدنی هواوی، بازار در دست اپل است

براساس آخرین گزارش منتشرشده از سوی IDC، در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ کوپرتینویی‌ها توانستند با عرضه‌ی اپل واچ، ایرپاد و هدفون‌های تحت برند بیتس سهم بیشتری از بازار گجت‌های پوشیدنی از آن خود کرده و محصولات بیشتری به بازار عرضه کنند.

درحالیکه اپل صدرنشین جدول بیشترین سهم بازار گجت‌‌های پوشیدنی است، اما آمارها نشان می‌دهد که رقبای آسیایی کوپرتینویی‌ها یعنی شرکت‌هایی همچون شیائومی، هواوی و سامسونگ توانسته‌اند با شیب تندی رشد سالیانه‌ی خوبی را برای خود به ثبت برسانند. برآوردهای IDC حاکی از آن است که هواوی، غول فناوری چینی با رشد ۲۸۲ درصد در عرضه محصولات خود توانسته رشد خوبی را برای خود رقم بزند.

لازم به ذکر است که IDC در ارائه‌ی اعداد و ارقام، آمار عرضه‌ی گجت‌های پوشیدنی را مد نظر دارد و آمارهای ارائه‌شده اگر صحیح باشند، مربوط‌به فروش گجت‌های پوشیدنی نیستند. به‌‌علاوه، سال گذشته IDC گجت‌هایی که در گوش مورد استفاده قرار می‌گیرند را به بخش ساعت‌های خوشمند اضافه کرد. درنتیجه در ارائه‌ی‌ آمار، هدفون و ساعت‌های هوشمند در یک طبقه‌بندی مشترک مورد توجه قرار می‌گیرند و آمار آن‌ها محاسبه می‌شود.

گجت‌های پوشیدنی که به مچ دست بسته می‌شوند، سهم ۶۳.۲ درصدی بازار را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که دستگاه‌هایی که در گوش مورد استفاده قرار می‌گیرند سهم کمتری درحدود ۳۴.۶ درصد را از آن خود کرده‌اند. رشد سالیانه‌ی ۱۳۵.۱ درصدی در مقایسه با گجت‌های پوشیدنی که به مچ دست بسته می‌شوند نیز رشد ۳۱.۶ درصدی داشته‌‌‌‌اند.

باتوجه به جدول منتشرشده از سوی IDC، اپل در فصل اول ۲۰۱۹ درحدود ۱۲.۸ میلیون گجت‌ پوشیدنی به بازار عرضه کرده است. این در حالی است که در آمار عرضه‌ی گجت‌های پوشیدنی اپل در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ برابر با ۸.۶ میلیون دستگاه بوده است که حاکی از افزایش آمار عرضه‌ی گجت‌های پوشیدنی در فصل اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دارد. سهم بازار اپل در سه‌ماهه‌ی اول ۲۶.۸ درصد و در حدود دو برابر سهم بازار شیائومی با سهم بازار ۱۲.۳ درصد است که در جایگاه دوم جدول قرار دارد.

 

منبع : زومیت